6 nejlepších aplikací, které vám pomohou s návrhem interiéru

24.02.2021

Zařizování bydlení je radost. S online aplikacemi si navíc užijete spoustu zábavy. Vytvořte si půdorys, přidejte do něj nábytek, doplňky a voila! Nový domov je na světě. 

Planner 5D

Začněte od nuly a vytvořte si interiér přesně podle vašich představ pomocí aplikace Planner 5D. Nebo využijte některou z dostupných šablon. V této aplikaci si navrhnete podlahy, materiál, barvy, nábytek, okna i dveře. Určitě vás potěší, že si v případě potřeby plánek vytisknete ve velmi dobrém rozlišení. Můžete přidat také patra v domě, zařídit ložnici v podkroví nebo rozšířit nabídku základních šablon. V tomto režimu je aplikace ale již zpoplatněná.

Floor Planner

Nechcete si stahovat žádné aplikace? Pak si do vyhledávače zadejte www.floorplanner.com. Tato webová stránka vám umožní navrhnout interiér vašeho domova online. Jakmile dokončíte půdorys ve 2D, pusťte se do zařizování jednotlivých místností ve 3D. Aplikace vám například pomůže zařídit dětský pokoj. Vy přidáte jen nábytek, doplňky a vyberte vysněné barvy.

Magic plan

Zlato, máš u sebe metr? Nevím, jestli se nám sem vejde ta šatní skříň.” S Magic plan žádný metr nepotřebujete. Aplikace změří prostor pouze prostřednictvím mobilního telefonu. Ve virtuální realitě si pak vyberete nábytek a můžete se stěhovat. Tedy, skoro.

Homestyler

Designový nábytek od reálných značek. To je aplikace Homestyler. Najdete zde stovky produktů, které jsou volně ke koupi. Díky Homestyleru si jednoduše vyzkoušíte, jak se vám do interiéru bude nábytek hodit. Odpadnou vám návštěvy obchodů a zbytečné vracení nepoužitelných kousků. Jen pozor, aplikace je také prodejní. Jakmile si některý kus nábytku oblíbíte, bude se vám následně zobrazovat v reklamě.

ColorSnap Visualizer

Tuto aplikaci si stáhněte, pokud se chystáte malovat. ColorSnap rozpozná stovky barevných odstínů a ukáže vám, jak budou vypadat na zdech vašeho interiéru.

Roomstyler

Velmi bohatou nabídku nábytku a doplňků nabízí aplikace Roomstyler. Navrhnete si zde půdorys a vybavení ve 3D. Můžete si zvolit z mnoha designových stylů. Zkuste si například vybrat nábytek do koupelny ve stylu art deco nebo minimalismu.

 

Všechny aplikace vám pomohou vyvarovat se chyb, kterých se dopouštíme při zařizování bytu. Váš interiér si nejdříve navrhnete nanečisto a vyhnete se zbytečných zklamání. Pokud vám vybrané aplikace nepomohly, máme pro vás bonusový tip - Biano Studio, které vám usnadní inspiraci a srovnání, jak k sobě pasují různé kusy nábytku a vybavení domácnosti.