Jak zařídit byt v boho-scandi stylu? Vsaďte na minimalismus

27.12.2021

Boho styl symbolizuje tvůrčí svobodu, nespoutanost, volnost a nezávislost. Přívlastek scandi přináší do boho stylu minimalismus a vzdušnost severských zemí. 

Jak vypadá boho styl v interiéru 

Název boho pochází z francouzského slova la bohème. Do češtiny se tento pojem také překládá jako bohémský. Boho styl vznikl ve Francii a charakterizoval ho životní styl místních umělců. V 60. letech se vrátil ve verzi hippies. Nyní se boho styl vyznačuje veselými barvami, nesourodými materiály, etnickými vzory, kreativitou a množstvím osobních prvků. Interiéru v boho stylu mají duši. 

Boho-scandi styl

Boho styl je plný barev, skandinávský boho styl je naopak jednoduchý a minimalistický. Náramně k sobě pasují! Při zařizování interiéru používejte jemné pastelové odstíny, přírodní materiály, ručně vyrobené dekorace a jednoduché linie. Základem je vzdušnost a jednoduchost. 

Nábytek v boho-scandi stylu 

Nejčastěji se v boho stylu používá vintage nábytek. Oblíbený jsou také staré a rekonstruované kousky, které jste našli například na půdě po babičce. Velmi dobře vypadá světlý nábytek, ale také ten tmavý v koloniálním stylu. Důležité je, aby působil používaně. Pro navození boho-scandi stylu ozdobte interiér barevnými pohovkami a dekorativními polštáři.

Nábytek v boho-scandi stylu

Barvy a vzory v boho stylu 

Boho styl, to jsou výrazné barvy a vzory. Nejčastěji bývají používané výrazné orientální barvy, mezi které patří oranžová, červená, fialová nebo tyrkysová. Příjemného kontrastu docílíte, když výrazné barvy smícháte s pastelovými. Pro boho-scandi styl jsou typické výrazné prvky doplněné minimalistickým nábytkem. 

Kuchyň a jídelna v boho stylu

Kuchyně v boho stylu by měla být především ekologická. Zvolte barvy země, jako jsou hnědá, béžová, zelená nebo bílá. Jídelní stůl volte dřevěný. Také židle by měly být z přírodních materiálů. Vhodné je dřevo a proutí. Nebojte se výrazných doplňků, které prostoru dají duši.

Obývací pokoj v boho stylu 

Do obývacího pokoje si vyberte paletu barev, která lahodí vašemu oku. Velmi dobře vypadá béžová a bílá doplněná výraznějšími dekoracemi. Boho styl působí útulně a pohodlně. Proto vrstvěte polštáře, deky i koberce. Nebojte se kožešin nebo závěsných houpaček. Do výzdoby zakomponujte suvenýry z cest nebo si vytvořte vlastní dekorace. Kreativitě se meze nekladou.  Do obývacího pokoje si pořiďte nízký konferenční stolek a výrazný koberec.