6 tipů, jak zařídit dětský pokoj pro dvě děti

25.02.2022

Máte dvě děti, ale každé nemůže mít vlastní pokoj? Nevadí. Poradíme vám, jak z jedné místnosti vykouzlíte praktický prostor, kde bude mít každý svůj soukromý koutek. 

1. Soukromí 

Každý z nás potřebuje místo, kam se může schovat se svými myšlenkami. Pokud máte dvě děti, které sdílí jeden pokoj, je jejich soukromí na prvním místě. Jak ho docílíte? Za prvé se snažte, aby měl každý svůj vlastní nábytek. Postele jsou samozřejmostí, ale co třeba psací stůl, skříň nebo křeslo? Pocit soukromí navodíte také tím, že místnost oddělíte skříněmi nebo závěsem. Popřípadě nechte děti, aby si vybraly barvu, kterou budou mít vymalované zdi. Každé si tak vytvoří svůj soukromý koutek. 

2. Úložné prostory

Dvě děti rovná se dvakrát více oblečení a hraček. Vaše ratolesti musí mít v pokoji dostatek úložného prostoru, kam schovají všechny své osobní věci. Pořiďte jim velkou vestavnou skříň nebo dvě menší skříně, kam schovají veškeré oblečení. Do pokoje umístěte úložné boxy na kolečkách. Ty se hodí pro uschování hraček. Velmi praktické jsou také háčky na zavěšení batohu nebo třeba kytary. 

3. Prostor na učení 

Každé dítě by mělo mít svůj vlastní psací stůl a pracovní židli. Především, pokud mezi sebou mají děti věkový rozdíl. Jiné prostředí potřebuje středoškolák, jiné ratolest na základní škole. Při výběru nábytku nepodceňujte také lampu, která studentům posvítí na učení. Levákům ji umístěte doprava, pravákům doleva. 

Dětská sestava SALLY B

Dětská sestava SALLY B

4. Polohovací nábytek 

I když to jako rodiče neradi slyšíme, děti vyrostou dříve, než se nadějeme. Vybavení pokoje by proto mělo odpovídat rychlému růstu našich potomků. Pořiďte jim polohovací stoly a místnost zařiďte v neutrálních barvách. Díky tomu vám nábytek vydrží několik let a nebudete ho muset každou chvíli měnit. 

5. Zdraví především 

Nesnažte se za každou cenu ušetřit. Zdraví vašich dětí nejdůležitější. Pořiďte jim do pokoje takové vybavení, které je šetrné k dětské pokožce a ohleduplné k životnímu prostředí. 

  • Matrace by měla být ergonomická, aby se dětem dobře spalo. 
  • Pracovní židle musí splňovat základní ergonomické požadavky a podporovat správné sezení. 
  • Veškeré látky, které přichází do kontaktu s dětskou pokožkou by měly mít certifikát nezávdanosti STANDARD 100 by OEKO-TEX®. 

6. Zařiďte pokoj podle věku dětí 

Nábytek by vám měl v dětském pokoji vydržet i několik let. Jednou za čas ho ale obnovit budete muset. Vaše děti potřebují jiné vybavení v předškolním věku a jiné, když jsou na střední škole. Malým dětem nepořizujte psací stůl a navytvářejte jim odpočinkovou zónu s Playstationem. Neocení to. Raději jim pokoj vybavte měkkým kobercem a zařiďte jim příjemné místo na hraní. Pokoj pro teenegera zařizujte společně s vašimi dětmi. Už jsou dost velké na to, aby si řekli, co se jim v místnosti líbí a co potřebují.  

Velmi pěkně v pokoji vypadají dětské sestavy. Dětská sestava nejčastěji obsahuje postel, stůl, poličky, skříně, šuplíky a komodu. Veškerý nábytek je díky tomu v jednom stylu, působí velmi uceleně a elegantně. Celou nabídku dětského nábytku najdete na našem e-shopu.