Dnes se zaměříme na šatní skříně. Tolik druhů, rozměrů a barev ? ANO!

19.04.2019

V dnešní době, kdy jsou kladeny maximální nároky na využití prostoru, nábytkový design a na použitý, dobře udržovatelný materiál, ze kterého jsou šatní skříně vyráběny, je nabídka šatních skříní velmi různorodá. Zákazník si může vybrat, zda chce šatní skříň s klasickými nebo posuvnými dveřmi, zda zvolí tyto dveře v zrcadlovém provedení, zda upřednostní tradiční bílou šatní skříň nebo dá přednost designové šatní skříni v dekoru dřeva, který se nabízí v mnoha odstínech. Skříně v odstínu dub sonoma patří v současnosti k těm nejvyhledávanějším. Samozřejmostí je i možné kombinování použitých materiálů. Stylovost interiéru pak dodávají skříně v teplých dřevěných odstínech, které je možno kombinovat s bílou barvou či jinými barevnými desény.

Moderní materiály, které se dnes používají na výrobu šatních skříní, jsou opatřeny povrchovou ochrannou vrstvou, která zabraňuje poškozování nábytku při manipulaci. Tento materiál je nabízen v lesku, matu či s již zmiňovaným dekorem dřeva.

Šatní skříně již nejsou „popelkou“, nýbrž se stávají dominantním prvkem moderního bydlení.

Nejoblíbenější jsou v současné době šatní skříně s posuvnými dveřmi, které se dobře hodí i do menších prostor. Moderní, designové skříně s posuvnými dveřmi, na kterých je umístěno zrcadlo, potom celý interiér ještě opticky zvětší a dodají mu lehkost.
Své místo v současném interiéru však stále mají i šatní skříně s klasickými dveřmi. Tyto skříně mohou jedno nebo vícedveřové. Populární variantou těchto skříní je ta, kdy klasické dveře jsou kombinovány s praktickými zásuvkami. I tyto skříně mohou být v zrcadlovém provedení, které je tak oblíbené, protože dokáže celý prostor prosvětlit a odlehčit.
Velké zájmu se také těší šatní skříně v rohovém provedení. Tyto skříně jsou ideálním řešením všude tam, kde je zapotřebí, co nejlépe využít prostor. Rohové skříně jsou kombinací vynikajícího využití místa ve Vašem interiéru a zároveň Vám poskytnou maximální úložné prostory.

Samostatnou kapitolou jsou pak dětské šatní skříně. Tyto skříně s různými barevnými prvky jsou vhodné do pestrých dětských pokojů, kde poskytnou tolik důležitý úložný prostor pro spoustu hraček, oblečení a jiných dětských nezbytností.

U většiny šatních skříní můžete vybírat i podle různých druhů úchytů, hodících se k Vašemu stávajícímu zařízení, podle nápaditého designového řešení dveří nebo podle barevného ladění, které vhodně doplní Váš interiér.

Samozřejmostí je, že vybíráte i podle vnitřního uspořádání skříní, které řeší úložné prostory pro různé druhy oblečení, včetně obuvi a prádla.