Trápí vás nedostatek úložného prostoru? Máme pro vás řešení

27.04.2021

Máte v bytě málo úložného prostoru a věci se vám povalují všude možně? Možná vám jen chybí chytré řešení. Poradíme vám, jak si doma snadno uděláte pořádek.

Úložný prostor pod postelí

Pokud máte postel s úložným prostorem na kolečkách, využijte ho. Nebo si pořiďte úložné boxy. Hravě do nich schováte například sezónní oblečení, povlečení nebo hračky. Uložíte do nich také sportovní náčiní nebo žehličku. Prostě cokoliv, co vás napadne.

Věci v úložných boxech třiďte podle četnosti používání. Do zadní části nebo do samostatných boxů uložte sezónní oblečení. Naopak po ruce mějte věci denní potřeby.

Čalouněná postel OGGA

Regály a knihovny

Otevřené police bývají především v obývacím pokoji a zdobí je knihy nebo květiny. Uložíte do nich ale cokoliv jiného. Například šanony, kancelářské potřeby nebo fotografie. Na drobnosti si pořiďte stylové koše a krabice. Mohou být papírové, dřevěné nebo z proutí. Schováte do nich vše, co nechcete mít na očích a navíc interiér krásně obzvláštní.

Závěs nebo paraván

Bydlíte v bytě, kde je ve zdi nevyužitý výklenek? Vsaďte do něj police a schovejte je za závěs. Do takového prostoru schováte třeba prací prášek, žehličku, žehlicí prkno nebo brusle. Věci se vám již nebudou válet po bytě, ale budou mít své pevné místo.

Také paraván schová vše, co nemusí být na očích. Postavte ho například před věšáky s oblečením nebo za něj schovejte sušák na prádlo.

Úložné řešení ve skříni

Ve skříních bývá mnoho volného prostoru, který přichází nazmar. Vejdou se sem úložné závěsné systémy, boxy, police nebo krabice. Pokud je skříň vysoká, rozdělte ji v polovině tyčí a vytvořit tak další prostor na ramínka. Po straně může stát například žehlicí prkno nebo skládací schůdky.

Šatní skříň Palmira

Další úložný prostor

Úložný prostor najdete také pod gaučem nebo v taburetce. Uložte sem například peřiny, tašky nebo třeba věci na turistiku. Do taburetky se velké předměty nevejdou, ale můžete sem dát třeba časopisy, šití nebo klubka vlny na pletení.

Další úložný prostor se schovává v cestovních kufrech, které používáte jen několikrát za rok. Uložte do nich věci, které nepotřebujete příliš často. Můžou to být kabelky, krosna, spacák nebo sezónní věci.