Skříňky se zrcadlem do koupelny

Máte malou koupelnu a potřebujete dostatek úložného prostoru? Ideálním řešením je skříňka se zrcadlem. Je to takové dva v jednom. Nejen, že dobře vypadá, ale v kombinaci s úložným prostorem výrazně zvyšuje komfort každodenního používání. Za zrcadlem najdete poličky, do kterých uložíte dekorativní a odličovací kosmetiku, kartáčky na zuby, holící strojek nebo různé drobnosti.

V naší nabídce najdete skříňky se zrcadlem z lesklých a kvalitních laminovaných desek, masivu nebo přírodního borovicového dřeva. Jsou vyrobeny z těch nejkvalitnějších materiálů, které mají dlouhou životnost a vydrží vlhkost i vysokou zátěž. 

Počet produktů na stránce:
Zobrazeno 1 až 17 z celkem 17 produktů
Naposledy zhlédnuté

naposledy jste si prohlíželi toto zboží

7 590 Kč 9 120 Kč
8 450 Kč 9 290 Kč
7 799 Kč 9 050 Kč
1 990 Kč 2 390 Kč
11 699 Kč 13 099 Kč
4 189 Kč 4 999 Kč
12 279 Kč 12 999 Kč
3 069 Kč 3 799 Kč
2 009 Kč 2 299 Kč
 

Správná výška zrcadla v koupelně 

Výška zrcadla je ideální v případě, že vidíte celý svůj obličej a trup alespoň po prsa. Spodní hranu umístěte do výšky minimálně 120 centimetrů nad podlahu. Další variantou je zrcadlo s pohyblivým ramenem, které si natočíte dle potřeby. Aby se v zrcadle viděly i malé děti, pořiďte jim stoličku před umyvadlo. Pokud vám to prostor a finance dovolí, vytvořte pro děti vlastní hygienický koutek, který bude odpovídat jejich výšce.

Zrcadlo je důležitou součástí každé koupelny. Je tu pro vás, když se líčíte, holíte, čistíte zuby, zkoušíte nový outfit nebo trénujete řeč na pracovní schůzku. Dobře vybrané zrcadlo je designovým kouskem, který rozzáří celou místnost. Opticky zvětší prostor a dodá mu více světla. Oblíbená jsou LED zrcadla, která oceníte při líčení a péči o pleť.

Zrcadla s LED osvětlením

Podsvícená zrcadla dodají vaší koupelně unikátní vzhled a jsou také velmi praktická. Zdobí je elegantní světelný proužek, který má dostatečnou intenzitu, aby osvětlil celou místnost. Tento typ zrcadel má velice nízkou spotřebu energie. Jedná se tedy o velmi elegantní a funkční doplněk, který zvyšuje komfort celé koupelny.

Jak se starat o zrcadlo

Aby bylo zrcadlo vždy zářivě čisté, dodržuje tyto jednoduché kroky:

 • Používejte bavlněný hadřík nebo textilii z mikrovlákna. Vyhněte se novinovému papíru, který by mohl povrch zrcadla poškrábat. 
 • Umyvadlo můžete vyčistit i na sucho za použití čistící vaty na leštění zrcadel
 • Pozor si dejte na chemické prostředky na čištění skel. Ty mohou způsobit nevratné zčernání okrajů zrcadla. 
 • Osvědčeným pomocníkem při čištění zrcadel je také voda, ocet a citronová šťáva. Zbaví vás skvrn a příjemně provoní domácnost. 
 • Využít můžete také švédskou utěrku a trochou vody. Perfektně povrch vyleští a zbaví ho prachu. 

Jak vybrat nábytek do koupelny

Koupelnové skříňky jsou duší každé koupelny. Měly by být nejen krásné, ale především praktické. Co vše je při zařizování koupelny důležité

 • Velikost skříněk: Podle velikosti místnosti zvolte vhodnou velikost skříněk. Je důležité, aby se vám do nich vešly všechny koupelnové nezbytnosti. Sprchové gely, šampóny, dekorativní kosmetika nebo prací a čistící prostředky. 
 • Koupelnová sestava nebo skříňka: Koupelnové sestavy nabízí jednu velkou výhodu. Mají jednotný design a vytvoří z vaší koupelny moderní a funkční místnost. 
 • Umyvadlo: Umyvadlo je hlavním designovým prvkem. Slaďte ho se stylem celé koupelny. Do rustikálního interiéru se hodí samostatně stojící keramické umyvadlo. V minimalistické koupelně vynikne drobné umyvadlo zdobené kovovými nebo bambusovými prvky. 
 • Zrcadlo: Zrcadlo koupelnu prosvětlí, opticky zvětší a může fungovat i jako další úložný prostor. Oblíbená jsou například LED zrcadla s vestavěným osvětlením.

4 nejčastější chyby při zařizování koupelny

Nábytek do koupelny vybírejte moudře. Předejte tak chybám, které by vám znepříjemňovali funkčnost místnosti. Jaké to jsou? 

 1. Nedostatek úložných prostor: Při zařizování místnosti dbejte na dostatek úložných prostor. Do malé koupelny se hodí úzké a vysoké skříně. Vhodným doplňkem jsou také poličky, skříňky za zrcadlem nebo háčky na zavěšení věcí. 
 2. Nízká voděodolnost nábytku: V koupelně musí být koupelnový nábytek, který vydrží vysokou vlhkost. Investujte do kvalitního materiálu a vyhněte se dřevotřísce nebo papíru. Ty se vám ve vlhku brzy zkorutí. 
 3. Vhodné světlo: Především v malých koupelnách dbejte na vhodné osvětlení. Velmi praktické je denní světlo, které přichází oknem. Pokud takovou možnost nemáte, nainstalujte nad umyvadlo studené světlo. Zajímavý efekt vytváří také správně nastavené zrcadlo. 
 4. Důležité maličkosti: Kromě velkého nábytku budete v koupelně potřebovat i drobné doplňky, které vám zde zpříjemní pobyt. Patří mezi ně háčky na zavěšení županů a ručníků, protiskluzová podložka, polička na odkládání sprchového gelu a šamponu nebo koš na prádlo. 

Inspirace v podobě koupelnových sestav

Možností, jak si zařídit koupelnu, je spousta. Pokud si nejste jistí, jaký styl vybrat, inspirujte se. Prohledejte Pinterest nebo načerpejte inspiraci v našem článku o koupelnách a jejich designu

Praktické a stylové doplňky do vaší koupelny

Krásná koupelna je důležitou součástí domova. Chceme se zde cítit příjemně a odpočinout si po dlouhém dni v práci. Co by v žádné koupelně nemělo chybět

 • Funkční a dobře udržovatelné umyvadlo. 
 • Praktické skříňky. Ty závěsné vám usnadní mytí podlahy a úklid. 
 • Designové zrcadlo ozdobí, prosvětlí a opticky zvětší prostor. 
 • Vytápění v podobě žebříku nebo podlahového topení vám zajistí příjemné teplo.
 • Květiny, které se hodí do tmavých a vlhkých prostor. Patří mezi ně například Kořenokvětka nebo Pepřinec.