Jak vybrat nábytek do koupelny?

16.10.2019

Koupelna je sice místem, kde se příliš nezdržujeme, na druhou stranu si v ní ale občas chceme dát relax v podobě horké sprchy nebo vany plné pěny do koupele. Málokdy bývá tato místnost dostatečně prostorná, i když se najdou i výjimky. Právě proto je důležité si ji zařídit prakticky a současně z ní vytvořit útulný prostor.

Pokud si chcete koupelnu efektivně zařídit, vynasnažte se, aby čas strávený v této místnosti byl nejen nutnou zastávkou před odchodem z domu, ale také příjemným místem, které vás nabije novou energií. K tomu nám samozřejmě pomůže vhodný výběr koupelnového nábytku, který prostor zútulní a současně poslouží jako úschova na všechny potřebné věci. Ať už se jedná o prací a čisticí prostředky, přípravky na hygienu, dekorativní kosmetiku, ručníky, fén a další doplňky, všechno se vám do skříněk musí vejít. V každé koupelně je nutné mít i skříňku se zrcadlem a vhodné osvětlení. Proto skříně a skříňky do koupelny vybírejte opravdu pečlivě.

Skříňky pod umyvadlo

Umyvadlové skříňky neslouží jen jako podstavec k uchycení umyvadel. Jejich vnitřní prostor v koupelně používáme k uskladnění všech možných nezbytností, které podstupujeme při každodenní hygieně. Pokud jste omezeni prostorem své miniaturní koupelny, můžete si vybrat malou nebo rohovou skříňku určenou jen pro jedno umyvadlo. Pokud máte k dispozici koupelnou větších rozměrů, můžete si vybrat skříňku vhodnou hned pro dvě umyvadla, která využijí hlavně větší rodiny. Možností je přímo skříňka s vestavěným umyvadlem. K typu skříňky pak můžete sladit i ostatní koupelnový nábytek.

Koupelnový nábytek a sestavy

Pokud si vyberete jednotlivé koupelnové skříňky, můžete se rozhodnout i pro koupelnové sestavy a pořídit si některou z nich. Výhodou je, že si k nim můžete doplnit a přistavit i další přídavné skříňky a tím získáte další úložný prostor navíc. Přídavné skříňky mohou stát na zemi nebo být zavěšeny přímo na zdi. To oceníte zejména při úklidu. Pod skříňkami pak velmi snadno vytřete doslova jedním tahem. Pokud jste ale majiteli panelového domu, kde koupelnu tvoří bytová jádra, možná budete mít se zavěšením skříněk problém.

 
Koupelnová sestava MORONI

11 187 Kč 14 550 Kč

 
 
 
 
Koupelnová sestava ASMARA

20 406 Kč 27 126 Kč

 
 
Koupelnová sestava AUSTIN ANTRACIT

13 339 Kč 18 165 Kč

Vybavení koupelny

Dalším praktickým kouskem může být i závěsná skříňka, polička nebo regál, který může posloužit k uložení koupelnových přípravků a potřeb, ručníků, ale i dětských hraček do vody. V malých prostorech je třeba využít každé volné místo, proto jsou uvedené kousky nábytku velmi účelné a jistě si najdou své využití. Do skříňky s umyvadlem zase třeba snadno ukryjete i umyvadlový sifon.

Elegantní koupelnový nábytek

Koupelnové skříňky neplní jen funkci praktickou a důležitá je i estetická stránka. Možná je i pro vás jednou z priorit, podle které se při výběru koupelnového nábytku rozhodujete. Naštěstí existuje opravdu nesmírně široká paleta barev, vzorů, designů a povrchů, ale i vhodných rozměrů, díky kterým doladíte svůj interiér k dokonalosti. Vysoce elegantním prvkem jsou vysoké skříňky do koupelny, které jsou navíc velice praktické. Při rozmístění nábytku dbejte na to, abyste měli vše pěkně po ruce.

Zrcadla v koupelnách

Zrcadla doplněná úložným prostorem plní v našich v koupelnách důležitou funkci. Nejenže splní svůj účel a my se díky němu můžeme upravit, ale současně koupelnový prostor prosvětlí a zvětší. Doplňte si hlavní zrcadlo kosmetickým zrcátkem a vhodným světlem. Oblíbeným moderním kouskem jsou LED zrcadla s vestavěným osvětlením. Pokud zhasnete hlavní světlo a použijete jen toto osvětlení, užijete si koupel v příjemném přítmí, které můžete doplnit třeba kouzlem svíček. LED zrcadlo společně s hlavním světlem naopak vytvoří dostatek světla, při kterém si zvládnete udělat dokonalý účes i makeup.

 
Zrcadlo ASMARA FSC 864

4 373 Kč 5 685 Kč

 
 
Zrcadlo s LED osvětlením

4 388 Kč 5 705 Kč

 
 
LED Zrcadlo VENUS 80

2 585 Kč 3 599 Kč