Šatní skříň - jak vybrat a jaké jsou druhy

18.10.2019

I když na první pohled není na výběru šatní skříně nic těžkého a připadá nám, že je nejdůležitější, aby se nám vzhledově hodila do dané místnosti, nejde jen o design a kvalitu materiálu. Důležité je i její uspořádání, typ dveří nebo tvar.

Možná patříte mezi ty šťastnější a díky prostornému bydlení si můžete dovolit mít vlastní místnost pro šatnu a moc to neřešíte. Mnoho z nás ale potřebuje umístit šatní skříň do některého z pokojů v miniaturním bytě. Co je tedy důležité při výběru skříně?

Šatní skříně s posuvnými dveřmi

Pokud bude šatní skříň umístěna v malé ložnici nebo třeba v úzkém prostoru chodby, budeme muset řešit prostor, který nám skříň zabere. Mezi současné trendy bezesporu patří šatní skříně s posuvnými dveřmi nebo se skládacími dvířky. Nemusíme totiž řešit prostor na otevření dvířek. Tyto skříně jsou zcela ideálním řešením do míst, kde při zařizování místnosti hledáme doslova každý volný centimetr, ale současně ji potřebujeme mít prakticky a funkčně vybavenou. Skříně mohou být umístěny v těsné blízkosti jiné skříně nebo i postele. Díky posuvnými dveřím je zajištěn pohodlný přístup k šatům a dalším věcem umístěným ve skříni.

 
 
 
 
 
Šatní skříň Giza 2 250 - grafit

11 850 Kč 13 250 Kč

 
 
Šatní skříň Giza 203

9 350 Kč 10 850 Kč

 
 
Šatní skříň Detroit černá

11 850 Kč 13 250 Kč

 
 
Šatní skříň Paradise 200 grafit

8 950 Kč 10 250 Kč

 

Šatní skříně s klasickými dveřmi

Pokud si můžete dovolit šatní skříně s klasickými dveřmi, zaměřte se kromě kvalitního materiálu i na její vnitřní uspořádání. Základním parametrem skříně je maximálně využitelný prostor k uložení věcí. Pro správné uspořádání šatní skříně je účelné, aby obsahovala několik zásuvek na drobné kusy oblečení, jako je spodní prádlo nebo třeba ponožky. Nejdůležitější je mít svou šatní skříň uspořádanou tak, aby byly nejčastěji používané věci snadno dostupné. Zásuvky ve skříni by neměly být výš než je 120 cm nad zemí a hloubka skříně by se měla pohybovat od 50 do 70 cm. Mělo by se vám do ní vejít ramínko na šaty. Pokud jde o jejich přednosti, určitě je vždy zavřete a nebude se do nich skulinou prášit jako do skříní s posuvnými dveřmi.

 
Šatní skříň Lyon D3 bílá

6 920 Kč 8 190 Kč

 
 
Šatní skříň Lyon D4 bílá

7 550 Kč 8 950 Kč

 
 
Skříň ADEL 01

5 640 Kč 6 990 Kč

Moderní a designové šatní skříně

Šatní skříň může získat na svém neodolatelném designu a kráse i mnoha dalšími doplňky. Často jde o šatní skříně se zrcadlem. Moderní šatní skříně mají už ve své výbavě různé organizátory oblečení, nebo je nabízejí v příslušenství, které lze dokoupit a dovnitř skříně padnou jako ulité. Organizátory mohou být klasické, závěsné, rozkládací nebo určené do zásuvek. Pomohou vám snadno dlouhodobě udržet ve skříni pořádek a umožní vám v ní vždy vše pohodlně najít. Výborné jsou pojezdové moderní mechanismy a uchycení dveří, se kterými je nové skříně radost používat. Tyto moderní a designové šatní skříně oživí každý interiér.

 
 
 
 
 
Šatní skříň Giza 2 250 - grafit

11 850 Kč 13 250 Kč

Šatní skříně se zrcadlem

Vhodným doplňkem šatní skříně je umístění zrcadla, které může být ve dveřích nebo může rovnou nahrazovat posuvné dveře. Zrcadlo, ve kterém se vždy ujistíte, že vašemu vzhledu nic nechybí, je úžasným doplňkem do každé místnosti. Ideální je v ložnici i v šatně. Navíc zrcadla prosvětlí každou místnost a opticky ji zvětší. Zrcadla mívají zejména šatní skříně do ložnice s posuvnými dveřmi, které se mohou pochlubit i vysoce luxusním a elegantním designem, stejně jako vnitřním vybavením

 
 
 
Šatní skříň Paradise 250 grafit

11 200 Kč 13 550 Kč

 
 
Šatní skříň Woja 203 bílá

9 350 Kč 10 790 Kč

Rohové skříně

Pokud potřebujete skříň umístit do rohu, už dávno nemusí jít o vestavěné skříně vyrobené na míru. Dnes už klidně zakoupíte rohové skříně vhodné do rohu místností v různé velikosti, výšce, šířce i hloubce. Mohou být malé, nebo umístěné po celé délce stěny včetně rohů, aby došlo k maximálnímu využití prostoru. Pokud jde o jejich výšku, tak čím vyšší skříň si pořídíte, tím více úložného prostoru si dopřejete. Do horní části obvykle dáváme sezónní oblečení. Ujistěte se však, že nahoru bezpečně a komfortně dosáhnete a výška vám nebude na obtíž, ale k užitku.

 
Rohová šatní skříň ADEL 04

4 820 Kč 5 940 Kč