Béžová koupelna: Proč si zařídit koupelnu v této barvě?

26.07.2022

Vytvořte ze své koupelny ideální místo k odpočinku. Vsaďte na béžovou! Poradíme vám, jak zařídit místnost v této barvě. Hodí se do malých i velkých prostorů, jelikož nepohlcuje světlo, naopak místnost zvětší.

Výhody béžové koupelny

  • Béžová má relaxační a uklidňující efekt. Proto ji považujeme za skvělou barvu do koupelny. Bude se vám v ní krásně odpočívat.
  • Hodí se do malých i větších prostorů. Jde o jemný odstín, který prosvětlí tmavší, malé prostory bez přirozeného světla. U velkých koupelen je potřeba si trochu pohrát s členitostí a texturami, aby nepůsobily nudně. Poradíme, jak na to.
  • Je nadčasová. Béžová je teď velkým trendem od bytového designu až po přehlídková mola. Naštěstí se u této barvy nemusíte bát, že vyjde z módy. A když vás béžová omrzí, stačí investovat do barevných akcentů (vypadá hezky zejména s pastelovými doplňky a dekoracemi) a prostor obléknete do úplně nového kabátu.

Jak zařídit béžovou koupelnu – inspirace

Sanita v bílé nebo v béžové?

Bílá jde s béžovou skvěle dohromady. Jestli se tedy rozhodnete pro bílou sanitu v béžovém interiéru, uděláte jedině dobře. Hezky vypadá i trio bílá-béžová-tmavší hnědá.

Dá se k tomu ale přistoupit i z druhého konce a zvolit béžovou sanitu. Doporučujeme ji sladit s betonovou stěrkou v šedé a béžovou/světle hnědou dlažbou (např. imitace dřeva, mozaika atd.). Vyhněte se saturovaným odstínům, zkuste spíš světlejší a jemné.

Béžová, zlatá a bílá – kombinace králů

Zajímavou kombinaci s puncem luxusu vytvoříte pomocí bílé, zlaté a béžové. Béžovou využijte jako barvu obkladů a dlažby, bílou pro umyvadla a toalety, zlatou pro baterie, případně i vanu. Jestli máte dostatek prostoru, zauvažujte nad volně stojící vanou se zlatou povrchovou úpravou.

Koupelnový nábytek pořiďte v bílé a ideálně takový, aby ladil dohromady. Jednotného designu docílíte tak, že koupíte rovnou celou koupelnovou sestavu.

Inspirujte se v Asii

Vytvořte si u vás doma oázu klidu a harmonie inspirovanou Asií. Vsaďte na jednoduché linie a bílou sanitu zasazenou do béžového prostředí. Doplňky a dekorace pořiďte z přírodních materiálů, například z ratanu a mořské trávy.

Koupelnový nábytek může být ze saturovanější hnědé, ideálně však ze dřeva. Nezapomeňte na květiny. Příjemnou atmosféru podpoříte difuzérem, svíčkami nebo vonnými tyčinkami. Tento styl bude vypadat dobře i v bílé koupelně.

Béžovou zakomponujte pomocí tapety nebo samolepek na kachličky

Tohle je dobrý nápad zejména v případě, že v koupelně nemůžete mnoho měnit, ale přesto byste rádi trochu přetvořili její vizáž. Tapety v béžové barvě, třeba i se vzory (květiny, mořská tematika atd.) nebo samolepky imitující orientální mozaiky jsou teď trendy.

Pohrajte si s prostorem

Jestli jste vsadili na koupelnu v jedné barvě, doporučujeme alespoň jednu stěnu něčím ozvláštnit. Je důležité prostor trochu rozbít a udělat ho zajímavější. Zvolte si například stěnu za toaletou nebo za umyvadlem.

Dobře fungují dlaždice s ornamenty nebo již zmíněná betonová stěrka. Zajímavou alternativou jsou i dřevěné obklady, ale dávejte si pozor na to, jaké dřevo vyberete. Mělo by vydržet vlhkost, tedy ideálně nějaké tropické (ipe, jatoba, teak atd.).

Druhou variantou je zvolit všechny dlaždice se vzorem, nejen na jedné stěně. Například v marockém stylu. Jestli se navíc rozhodnete pro spárování v šedé barvě, místnost se opticky zvětší.

Zrcadlo prodlouží místnost

Bez zrcadla by to nebyla koupelna. Kromě toho, že se v nich rádi vzhlížíme, zvětšují prostor a opticky prodlužují místnost. Béžové koupelně bude slušet zrcadlo s LED posvícením i s klasickou nástěnnou lampou.

Pohrajte si s tvary. Jestli máte oválnou sanitu, jděte do hranatého. A naopak – kulaté zrcadlo do místnosti s hranatou sanitou a nábytkem. A nezapomeňte zrcadlo umístit do správné výšky.

LED zrcadlo VENUS

3 137 Kč 4 279 Kč

Zrcadlo MADISON

1 959 Kč 2 089 Kč

Zrcadlo RIDGE

2 999 Kč 5 059 Kč

Jaké barvy ještě lze sladit s béžovou?

V textu jsme si už zmínili bílou, zlatou a šedou. S béžovou však jde dohromady téměř jakýkoliv pastel – mentolová, levandulová, růžová, bledě modrá, světle zelená atd. Právě pomocí pastelu do béžového interiéru přidáte zajímavý akcent (v podobě bytového textilu, dekorací, ale třeba i jedné jinak barevné stěny). Kromě toho lze béžovou kombinovat také s olivově zelenou, tmavší hnědou nebo hořčicově žlutou.