Co nesmí chybět v žádné koupelně? Doplňky i nezbytnosti

12.01.2021

Pro mnoho lidí je pěkně vypadající koupelna čím dál důležitější součást domova. Už to není jen místnost, kde v rychlosti provedeme nezbytnou hygienu a zbytečně se tam nezdržujeme. Je to přece jen místo, kde trávíme čas hned po probuzení nebo například po dlouhém dni v práci, takže se tam chceme cítit příjemně. Co by tedy nemělo chybět v žádné koupelně?

Koupelna by měla být vybavena hlavně prakticky, ale čím dál více lidí dbá i na design. Ideální samozřejmě je, když se oba požadavky pěkně sejdou. Výběr koupelnového nábytku ale nemusí být zcela jednoduchý. Pokud si například právě zařizujete svůj nový byt či dům, určitě se vám bude hodit seznam toho, co nutně patří do každé koupelny.

Koupelnová sestava BAMAKO WHITE s umyvadlem

Umyvadla do koupelny

Výběr umyvadla do koupelny určitě není radno podcenit. Rozhodovat byste se měli na základě několika faktorů. Chcete, aby bylo umyvadlo hlavně funkční a dobře se udržovalo? Pak byste měli sáhnout po klasickém bílém keramickém umyvadle.

Pokud hrajete hlavně na design a máte koupelnu laděnou do tmavších odstínů, co takhle umyvadlo v černé barvě? Vypadá elegantně a neotřele, takže pokud chcete “něco jiného”, vůbec se toho nebojte.

Jestliže žijete sami nebo v páru, postačí vám pravděpodobně jednoduché umyvadlo. Větší rodiny už ale ocení dvojumyvadlo, zvlášť v ranním shonu, kdy není času nazbyt.

Skříňky pod umyvadlo

Když už vybíráte umyvadlo, je dobré se zamyslet, zda ho chcete mít samostatně, nebo spolu s koupelnovou skříňkou pod umyvadlo. Tyto skříňky jsou velmi praktické, protože vám umožní naplno využít prostor vaší koupelny a navíc mít vše potřebné po ruce.

Super praktické jsou pak závěsné skříňky pod umyvadlo, které maximálně zjednodušují úklid podlahy. Pokud se vám do koupelny nehodí, pak si můžete pořídit skříňku na nohách, pod kterou také snadno vytřete.

Závěsné skříňky nebo klasika?

Závěsné skříňky do koupelny můžete zvolit i coby prostor pro uložení všech nezbytností, jako jsou ručníky, hygienické potřeby, kosmetika apod. Tyto skříňky vypadají zajímavě a umocňují pocit vzdušnosti.

V případě, že dáváte přednost klasice a většímu úložnému prostoru, vysoké skříňky do koupelny budou pro vás to pravé ořechové. Vejdou se vám tam nejen všechny výše zmíněné věci, ale také třeba špinavé prádlo nebo prací prostředky, pokud máte v koupelně i pračku.

Zrcadlo, zrcadlo, řekni mi...

Dalším velmi podstatným prvkem koupelny je bezesporu zrcadlo. Nejen, že se v něm můžete zálibně prohlížet, ale jsou i zásadní pro celkový dojem z koupelny. Vybírejte podle designu i velikosti - velká zrcadla totiž opticky zvětšují prostor. Praktická jsou rovněž dnes už celkem běžná zrcadla s LED podsvícením.

Alternativou k samostatnému zrcadlu jsou koupelnové skříňky se zrcadlem. Ty totiž nejen dobře vypadají, ale také vám přidávají další možnosti co se úložného prostoru týče. Můžete v nich schovat třeba kartáčky na zuby nebo strojek na holení, aby se vám všude něco nepovalovalo a úklid byl jednodušší.

Vybrat si můžete třeba skříňku se zrcadlem s bílým leskem nebo zrcadlovou skříňku se zabudovaným LED osvětlením.

Ušetřete čas s koupelnovou sestavou

Vybírat jednotlivé kusy koupelnového nábytku může být zábava a zároveň můžete docílit opravdu osobitého výsledku. Pokud si ale chcete být jisti, že budou jednotlivé kousky nábytku hezky sladěné, pak jistě oceníte již připravené koupelnové sestavy.

Jejich jednotný design a promyšlené funkční aspekty vám ušetří spoustu času hledáním vhodných kusů nábytku. Stačí si promyslet, jaké barevné provedení bude ladit s vašimi kachličkami a pak už jen objednat!

Aby bylo v koupelně teplo

Důležitá je také volba topení, abyste se hlavně v chladnějších měsících cítili v koupelně příjemně. Ideální je kombinace žebříkového topení, na které můžete rozvěsit mokré ručníky, a podlahového vytápění, díky kterému vás nebudou studit nohy.

Útulnost pak můžete doladit speciálními koupelnovými předložkami, které snesou dlouhodobé používání, snadno se perou a suší. Dejte si záležet na tom, aby barevné ladění textilií odpovídalo charakteru prostoru. Různé geometrické či květinové vzory by ideálně měly navazovat na obklady a dlažby.