Moderní koupelna: Inspirace a zajímavé tipy

20.05.2022

Zařizujete koupelnu a chcete, aby byla podle posledních trendů? Poradíme, co je pro rok 2022 v módě a jak tuto místnost zařídit, tak abyste v ní byli spokojení i během nadcházejících let.

Poslední dva roky jsme trávili spoustu času zavření doma, a to se promítlo do bytového designu. Trend zvelebování se týká také koupelen. Přeci jen je to místo, kam si chodíme odpočinout a relaxovat. A kde máme jistotu, že nás nebude nikdo rušit. Jak si naši oázu klidu zařídit, tak aby vypadala moderně a jak vybrat nábytek do koupelny? Se vším poradíme v následujícím textu.

Největší trendy v koupelnách pro rok 2022

  • Bílá a černá – neutrální základ
  • Kovové prvky
  • Přírodní materiály

Začněte u základů

Nevíte, kde začít? Přeci u základních věcí. Umyvadla a toalety pořiďte v bílé, nebo naopak černé barvě. Neutrální barvičky jsou momentálně v módě. Navíc jsou nadčasové, a tak se nemusíte obávat toho, že za pár let se jich budete chtít zbavit. 

Rozumí si téměř s jakýmkoliv dekorem, a tak skvěle zapadnou jak do minimalistické, tak opulentní koupelny. Obzvlášť čistě bílé koupelny jsou teď v kurzu. A také ty mramorové, které už jsou ale poměrně nákladné. 

Čím dál tím častěji se setkáte se závěsnou sanitou. Místnost díky tomuto řešení hned působí vzdušněji. Navíc si tak usnadníte úklid podlahy. Umyvadla se v roce 2022 pořizují rovnou v páru. Ideální řešení do větších rodin.

Koupelnová sestava LINCOLN s LED osvětlením

Koupelnová sestava LINCOLN s LED osvětlením

Maximálně využijte daný prostor pomocí koupelnového nábytku

Díky koupelnovému nábytku získáte spoustu úložného prostoru, bez kterého se neobejdete. Nemusíte zde ukládat jen čistící prostředky, ale například i kosmetiku, ručníky a další. 

Sázkou na jistotu jsou čistě bílé skříně a skříňky. Jsou snadno přístupné a místnost se díky nim pěkně zaplní. Ovšem i nábytek ze dřeva je v kurzu. Pokud se chcete vydat cestou přírodních materiálů, neváhejte. Díky nim bude místnost působit hřejivě a útulně.

Nejchytřejším řešením jsou koupelnové sestavy. Obsahují například zrcadla, závěsné skříňky, skříňky pod umyvadlo a další. Opět se držte v barevném schématu bílá a černá s kovovými prvky, případně se dřevem.  

Koupelnová sestava TURKU

Koupelnová sestava TURKU

Zrcadlo, zrcadlo

Zrcadlo není jen nezbytný doplněk. V moderní koupelně je to i výrazný trendy prvek. V módě jsou zejména LED podsvícená zrcadla všech možných tvarů. Robustní rámy jsme letos opustili ve prospěch jednodušších linií. Nezapomeňte na to, že zrcadlo dokáže opticky zvětšit prostor. Pokud s ním naložíte ve svůj prospěch, budete překvapení.

Vany? Zabudované i volně stojící

Volně stojící vany jsou puncem luxusu. Jde o dominantu, která koupelnu pozvedne na úplně jinou úroveň. Pokud však nemáte na volně stojící vanu dostatek prostoru, rozhodněte se pro zabudovanou variantu. Trendem pro rok 2022 jsou vany zabudované v dřevěném rámu, který se obloží dlaždičkami nebo většími voděodolnými panely. Obložení vany krásně sladíte se zbytkem zdí a interiéru a docílíte tak plynulých přechodů.

Sprchové kouty – prostorné a úsporné

Sprchové kouty jsou oblíbeným řešením ve většině domácností. Šetří se s nimi čas i peníze. A navíc jsou snadněji přístupné, což ocení zejména senioři a osoby se sníženou hybností. Také sprchové kouty se umisťují více do prostoru, preferují se prostornější, zcela prosklené typy. Pokud si chcete užít sprchování na maximum, pořiďte si hlavovou sprchu. Počítejte však s větším množstvím vody, proto je dobré na to připravit dostatečný odtok.

Kovové prvky nejsou jen nezbytností

Bez kovových prvků to v koupelně nejde. Byla by však škoda vnímat je jen jako jakousi nezbytnost. Pro rok 2022 je v módě měď. A to jak ta pravá, tak její imitace. V této barvě můžete pořídit jak baterie, doplňky a dekorace, tak klidně celou vanu. 

Doplňky a dekorace jako třešnička na dortu

Doplňky a dekorace pořizujte například z přírodních materiálů. Dřevo, ratan, proutí – to vše působí útulně. Další variantou je již zmíněný kov. Skvěle vypadají i různé dózičky. A samozřejmě květiny. Pokud máte v koupelně přirozené světlo, zvažte nákup nějakých nenáročných, které vám budou dělat radost.