Jak na vkusné zařízení černé koupelny?

14.07.2022

Jestli chcete designově výraznou koupelnu, o které si budou všichni vaši příbuzní povídat, pojďte do černé. Je odvážná, ale zároveň elegantní. Dodává prostoru hloubku, a tak je dobrým řešením i pro malé místnosti. Existuje spousta způsobů, jak se k tomu dá přistoupit. Pojďme se na ně podívat.

Černočerná koupelna

Černá je vaše krevní skupina? Tak do toho jděte na 100 %! Není to nic nemožného. Černá sanita, stěny i podlaha jsou originální, a jen tak někde na ně nenarazíte. V takovém případě doporučujeme hlavně lesklé povrchy, které odráží světlo.

Matným povrchům se v případě monochromatické koupelny vyhněte. Jestli ale zakomponujete i nějakou tu bílou se dřevem, bude matná stěna a podlaha vypadat velice zajímavě.

Důležité je vybrat kvalitní a silné osvětlení. Takové styčné body v prostoru. Jako osvětlení doporučujeme zejména nástěnná LED svítidla, ideálně delší varianty. Dobře zafunguje také zrcadlo s LED podsvícením, podsvícené skříňky a další světelné vychytávky. V případě závěsných svítidel volte nižší polohy.

Není podmínkou, aby měla místnost přirozené světlo. Když zvolíte dostatečné osvětlení, nevadí, že nemáte z místnosti zrovna výhled do zahrady.

Jestli se chystáte na celkovou rekonstrukci, černá koupelna je odvážný krok, kterého nebudete litovat. Jelikož to není jednoduchý proces, připravili jsme pro vás článek Jak náročná je rekonstrukce koupelny.

Černá v kombinaci s dalšími barvami

Černá stále může být v koupelně dominantní, ovšem dá se zjemnit dalšími barvami. Doporučujeme zejména duo černá a šedá. Černou můžete zvolit jako barvu sanity a nábytku do koupelny. A šedou použijte pro stěny a podlahu. V současnosti jsou kromě dlaždiček oblíbené také betonové stěrky, které usnadní údržbu. Přidejte černá stínidla, svítidla, doplňky a dekorace.

Jaké další barvy do koupelny spojit dohromady? Sázkou na jistotu je černá s bílou. Pro obklady zkuste motiv šachovnice, podlaha může být celá černá. Nebo bílé dřevo jako obklady, bílou podlahu a černé stěny. Hezky vypadá zejména bílá mramorová podlaha a černá stěna. Sanitu doporučujeme bílou.

  • Pro dramatický a sofistikovaný vzhled zakomponujte jako akcent zlatou – ať už v podobě doplňků, baterií, svítidel nebo rámu zrcadel.
  • Moderně zase působí kombinace bílé, černé, zlaté a tyrkysové (pro bytový textil, drobné doplňky).

černá koupelna

Černá jako doplňková barva

Jestli si netroufáte na koupelnu celou v černé, využijte tuto barvu jen jako doplňkovou. Může jít například o bytový textil jako jsou ručníky nebo předložka, černé mohou být květináče, prkýnko od záchodu, úchytky na skříňkách, rám zrcadla, závěs u vany, svítidla, stínidla – možností máte nekonečno.

Černá se jako doplňková barva hodí zejména do bílé koupelny, ale i do místnosti, kde převažuje dřevo. Doporučujeme ji i do bílo-červené varianty.

Černá sanita

Černá sanita je skvělou náhradou klasické bílé. Jak už jsme zmínili, doporučujeme hlavně lesklé povrchy – v tmavší koupelně se díky tomu bude odrážet a rovnoměrně distribuovat světlo. Pokud máte dostatek prostoru, pořiďte si volně stojící černou vanu, zejména se zlatýma nožičkama, bateriemi a vnitřkem vypadá skvostně. Domácí kutilové si ji upraví sami podle sebe. Nebo investujte do designového kousku, ať už ve vintage stylu nebo podle posledních trendů.

Umyvadlo BLACK 37x37 cm

4 599 Kč 5 599 Kč

Černé matné umyvadlo

7 229 Kč 7 829 Kč

Černé umyvadlo BIRMINGHAN

6 819 Kč 7 009 Kč

Jaký nábytek?

Jak vybrat nábytek do koupelny? U černého interiéru je důležité, aby vše pěkně ladilo. Doporučujeme buď šedý, bílý nebo dřevěný nábytek. Pokud navíc můžete například umyvadlovou skříňku zajímavě nasvítit (např. LED páskem), bude to v tmavém prostoru vypadat opravdu dobře.

Když chcete, aby prostor vypadal sjednoceně, vsaďte na koupelnové sestavy v jednom stylu. Na našem e-shopu najdete kombinace skříněk závěsných, nízkých, vysokých, pod umyvadlo i se zrcadlem.

Nezapomeňte na květiny

Do černé koupelny vnesou svěží zelenou barvu. Bílé květináče budou představovat zajímavý akcent v jinak černém prostoru. Nebo ve zlaté barvě. Jestli chcete prostor víc dimenzovat, umístěte nějaké květináče na zem, na stojany, stěny i ze stropu. Černá dodává místnosti hloubku a pomocí vhodně umístěných prvků tento dojem ještě umocníte.