Která barva je pro vaši koupelnu ta nejlepší?

29.06.2022

Která barva je pro vaši koupelnu ta nejlepší? Rozhodujte se podle toho, jak je velká a kolik je v ní přirozeného světla.

Barva vaší koupelny ovlivní, jak se budete uvnitř cítit. Toužíte po oáze klidu, nebo se v ní chcete nabíjet energií a silou? Poradíme, které barevné kombinace vybrat.

Hnědá koupelna

Hnědá v nás vyvolává klid, pohodu a pocit uzemnění. Do koupelny ji zakomponujte ve formě obkladů, doplňků a dekorací. Vsázejte na přírodní materiály. Dobře si rozumí s bílou keramikou, tmavším nábytkem či výraznějšími tóny základních barev. Doplňující inspiraci získáte v tomto článku.

hnědá koupelna

Modrá koupelna

Modrou koupelnu si spojujeme s poklidným nebem a harmonií. Pro místo, kam si chodíte odpočinout, je to jedna z nejlepších barev. Sluší jí to zejména s bílou, černou a přírodními tóny.

modrá koupelna

Zelená koupelna

Zelená vnese do vaší koupelny vzpruhu a pozitivní energii. Hodí se k bílé, žluté, přírodním tónům, ale i k tmavším barvám, které příjemně rozveselí.

Voděodolná barva do koupelny

Nebaví vás kachličky? Nahraďte je voděodolnými nátěry. Voda jim nevadí. A navíc jsou odolné proti oděru. Bez obav je proto můžete čistit.

Šedá koupelna

Šedá je elegantní a univerzální. Hodí se k ní přírodní materiály, výrazné barvy i něžné pastely. Šedá koupelna uklidňuje a vysílá příjemnou energii.

šedá koupelna

Bílá koupelna

Bílá patří mezi barvičky, které v nás vyvolávají pocit klidu a pohody. Bílá koupelna navíc díky ní působí čistě a prostorně. Opticky totiž zvětšuje prostor. Kombinujte s přírodními tóny, například s dřevem. Ale i odvážnějšími odstíny základních barev.

bílá koupelna

Béžová koupelna

Také béžová koupelna je elegantní a po celodenním stresu vás příjemně uklidní. Zároveň působí trendy a rozhodně ne nudně. Dá se kombinovat v podstatě s jakoukoliv teplou barvou, ovšem i studené kontrasty vypadají zajímavě.

béžová koupelna

Černá koupelna

Odvážná a módní. To je černá koupelna. Vhodná do koupelen s dostatkem přirozeného světla. Skvěle se kombinuje s dalšími barvami, nejlepší je sáhnout po světlejších akcentech. Nebo ji využijte jako doplňkovou barvu.

Červená koupelna

Červená vás nabije energií, kdykoliv do koupelny přijdete. Skvěle se doplňuje s černou, bílou, šedou, ale i kontrastní modrou. Lze zvolit i její jemnější odstíny, například třešňovou.

Fialová koupelna

Fialová povzbuzuje kreativní myšlení. Vytvořte si inspirativní koupelnu pomocí této barvy. Hodí se do modernějších, i tradičněji laděných interiérů.

Růžová koupelna

Romantika a něžné kouzlo růžové koupelny si vás získá. Na výběr máte z bohaté palety odstínů od těch jemných až po výrazné. Skvěle se kombinuje s béžovou, bílou, šedou a dřevitými odstíny.

Tyrkysová koupelna

Tyrkysová je jemný a optimistický odstín, který rozveselí i malou koupelnu s nedostatkem denního světla. Skvěle se kombinuje s neutrálními barvami, ale i prvky z kamene a dřeva.

Vínová koupelna

Tmavý odstín červené s příměsí modré a černé. Vínová je bohatá a výrazná. Koupelna díky ní dostane punc luxusu. Vaše malé království, kde se můžete oddávat zaslouženému odpočinku.