5 tipů, jak zařídit dětský pokoj pro kluka

25.02.2022

Máte doma malého raubíře nebo už dospívajícího středoškoláka? Poradíme vám, jak mu zařídíte dětský pokoj, aby v něm našel bezpečné útočiště. 

 

1. Pokoj rozdělte do třech zón

Jako každý dětský pokoj, i ten pro kluka rozdělte do třech zón. Jaké to jsou? 

  • pracovní zóna
  • zóna na spaní 
  • zóna na hraní nebo relaxaci 

Jednotlivé zóny upravte podle věku dítěte. Malé dítě bude mít v zóně na hraní koberec, hračky nebo pastelky. Teenagerovi sem umístěte gauč, křeslo a Playstation. 

 

2. Dětský pokoj pro malé dítě

Zařizujete dětský pokoj pro nového člena rodiny a už víte, že to bude chlapeček? Při výběru barev se zaměřte na pastelové a neutrální tóny. Velmi dobře vypadá hnědá, béžová, šedá, modrá nebo zelená. Prostor zútulněte obrázky nebo fototapetami s dětskými motivy. Vybavení pro miminko je stejné pro kluky i pro holčičky. Základ pokoje tvoří postýlka, přebalovací pult, úložné skříně a komody na hračky. Postel ani křeslo neumisťujte blízko k oknu, aby na něj dítě nemohlo vylézt a nevypadlo. 

 

3. Dětský pokoj pro předškoláka

Při zařizování dětského pokoje pro předškoláka se kreativně vyřádíte. Vašemu potomku pořiďte pohodlnou postel, ve které se mu bude sladce spát. Povlečení vyberte s ozdobnými motivy autíček, bagrů, vlaků nebo zvířátek. Vše laďte do jedné barevné palety. Hlavní barva by měla být jen jedna, doplnit ji můžete dvěma dalšími. Nezapomeňte také na hrací koutek. Sem umístěte veškeré hračky a boxy na kolečkách, ve kterých budou věci schované. 

Dětská sestava INTE mořská

Dětská sestava INTE mořská

4. Dětský pokoj pro školáka

Do dětského pokoje pro školáka přibudou dvě zásadní věci: psací stůl a pracovní židle. Psací stůl můžete zvolit výškově nastavitelný. Vydrží vám díky tomu i několik let. Pracovní židle by měla být ergonomická, aby podporovala zdravé sezení a sklon páteře. Nezapomeňte také na dostatek úložných prostor. A jak byste pokoj pro školáka měli vyzdobit? Zdi vymalujte neutrální barvou. Díky tomu můžete být více kreativní při výběru obrázků nebo tapet. Vašemu raubíři se jistě budou líbit obrázky oblíbených dětských hrdinů mezi které patří například Spiderman, Avengers nebo Star Wars. 

 

5. Dětský pokoj pro teenagera

Teenager je potomek ve věku 13 až 19 let. Toto rozmezí je velmi široké a každý věk potřebuje jiný typ pokoje. Ideálním řešením je vybrat modulový nábytek v neutrálních barvách. Ten roste společně s dítětem. Duši pokoje tvoří doplňky. Kluci ocení dřevo, kov a jednoduchý design. Pokoj pro teenagera může mít mnoho podob. Vždy by ale měl reflektovat potřeby a zájmy vašeho potomka. Malý tip na závěr - na odreagování od učení nebo jako pauza od počítačové hry skvěle poslouží terč na šipky. Kluci se u toho skvěle protáhnou, zasoutěží si třeba s rodičem, kamarádem či sourozencem a hodí se i jako aktivita v deštivých dnech.