Inspirace pro luxusní koupelnu

14.08.2022

Hledáte inspirace pro koupelnu? Zařiďte si ji v luxusním stylu. Obklopte se přepychovými materiály a vsaďte na nadčasový design. Poradíme, jak vše pěkně propojit, tak abyste vytvořili ucelený dojem. Protože i dobrý vkus je známkou luxusu.

Které materiály zvolit pro luxusní koupelnu

Ze všech různých typů koupelen, luxusní vyžaduje opravdu kvalitní materiály. Ty se totiž poznají hned na první pohled. Ale za kvalitní materiály se platí – připravte se tedy na to, že nebudou nejlevnější. Na druhou stranu jsou odolné a vydrží vám celý život. Například dřevo. Ano, i to se může v koupelně použít. Stačí zvolit správný druh a dobrou izolaci. Vytvoří v místnosti hřejivou atmosféru a vnese do ní dotek přírody.

Jaké materiály jsou nejlepší pro dlažbu a obklady?

  • Dřevo,
  • kámen,
  • mramor (hodí se i pro sanitu),
  • vápenec,
  • travertin.

Co se dřeva týče, do vlhké místnosti chtějte exotické druhy. Ty si totiž zvládnou poradit s vyšší vlhkostí. Doporučujeme například teak, jatoba nebo ipe. Ale i takový dub, akát či ořech mají obdobné vlastnosti.

Na podlahy a stěny doporučujeme použít stejný materiál – vzhled tak bude celistvý. Jestli ale chcete experimentovat, klidně zkombinujte kámen a dřevo, mramor a dřevo atd. Například stěna s umyvadlem a zrcadly se může odlišovat od zbytku místnosti, stejně tak stěna u vany nebo sprchového koutu.

moderní Koupelnová sestava

Sprchový kout nebo vana?

Zamyslete se nad svými preferencemi. Walk-in sprchové kouty bez uzavíratelné kabiny jsou luxusním trendy řešením, stejně tak nadčasové volně stojící vany. V módě jsou povrchové úpravy, které imitují růžové nebo klasické zlato, případně měď. Pro ten nejlepší požitek ze sprchování doporučujeme pořídit sprchovou hlavici déšť, ruční sprchové nebo dvojité sprchové hlavice. Nezapomeňte zajistit dostatečný odtok vody.

Dejte si záležet na umyvadlu a prostoru okolo něj

Umyvadlo je dalším klíčovým prvkem v luxusní koupelně, nejen z pohledu užitečnosti, ale i z estetické stránky věci. Vznešeně působí zejména dvojitá umyvadla. Jestli vás ale tísní místo, zvolte na míru vyrobený kus na elegantní desce, například ze žuly. Také dřevěné umyvadlové skříňky vypadají k světu, navíc získáte úložný prostor. Další zajímavé materiály jsou leštěné dřevo a kámen.

Nad umyvadlo patří zrcadlo – zrcadla s LED podsvícením jsou perfektní volbou. Nezapomeňte na to, že s pomocí správně umístěných zrcadel dodáte místnosti na hloubce a opticky ji zvětšíte. Pohrajte si s nimi.

Toaleta

Teď jsou trendy hlavně závěsné toalety se splachovací nádržkou ukrytou ve stěně. Šetří místo a dodávají prostoru na vzdušnosti. Navíc usnadňují úklid. Zauvažujte nad luxusním WC s bidetem.

Luxusní koupelnový nábytek

Bez koupelnového nábytku se neobejdete. V moderní koupelně se dobře vyjímají jak lesklé bílé skříňky, tak klasické dřevo. Doporučujeme pořídit rovnou celou sestavu koupelnového nábytku, aby vám vše pěkně ladilo dohromady. Do malé koupelny jsou nejlepší kusy, které se dají připevnit na stěnu. Vytvoříte tak iluzi většího prostoru. Více jsme tuto problematiku rozepsali v článku Jak vybrat nábytek do koupelny.

Osvětlení do luxusní koupelny

Vytvořte v luxusní koupelně příjemnou intimní atmosféru pomocí světel s regulovatelnou intenzitou. Jedno hlavní svítidlo doplňte několika menšími lampami, ať už závěsnými nebo stojacími. Dobrým řešením jsou i osvětlené zrcadlové skříňky a zrcadla. Osvětlení se dá zabudovat i kolem vany nebo sprchového koutu, díky tomu zvýrazníte tyto prvky.

Myslete na komfort

Luxusní koupelna je nejen krásně zařízená, ale především poskytuje maximální komfort. Toho dosáhnete nejlépe pomocí doplňků z textilu, které poslouží i jako zajímavý dekorační prvek.

Nakupte si nadýchané koberečky, rohožky a ručníky z luxusních materiálů. Experimentujte s barvami a texturami. Nebojte se vnést do střídmé, elegantní koupelny trochu vzruchu pomocí barevného akcentu.

Malé a větší detaily, které stojí za to

  • Investujte do podlahového vytápění. Odměnou vám bude příjemně teplá podlaha za jakéhokoliv počasí.
  • Pořiďte si vyhřívaný držák na ručníky. Díky tomu budou vždy nejen perfektně suché, ale i krásně nahřáté.
  • Zapřemýšlejte nad saunou v koupelně. Saunu si můžete postavit buď svépomocí, nebo si pořídit infrasaunu – ta je dobrým řešením všude tam, kde se klasická sauna nevejde.
  • Relaxujte ve vířivce. Mít doma vlastní vířivku dnes není žádné sci-fi. Na trhu máte spoustu variant, některá z nich určitě zapadne i do vaší koupelny.