Jak zařídit úzkou chodbu nebo předsíň? Poradíme vám

30.03.2021

Předsíň bývá nejmenším prostorem v bytě. Nevadí to, pokud máte šatnu nebo velké úložné skříně v ložnici. Co když je ale chodba jediným místem, kam můžete uložit své oblečení a boty?

Podlaha

Jak ovlivňuje barva a vzor podlahy úložný prostor v předsíni? Prozradíme vám, že hodně a při zařizovanání interiéru byste na to měli myslet. Světlé barvy a velké vzory místnost opticky zvětšují. Naopak s tmavou podlahou a výraznými motivy bude místnost vypadat menší než doopravdy je. Pokud počítáte každý centimetr, rozhodně sáhněte po světlých odstínech. Levnou a efektivní variantou je světlý koberec. Položte ho na délku po celé chodbě. Vzory směřujte na šířku ode zdi ke zdi. Podlaha bude vypadat širší než doopravdy je. A přesně to chcete.

Zrcadlo

Zrcadlo je skvělým pomocníkem do každého malého prostoru. Proč? Místnost díky němu vypadá větší. Ideální je například šatní skříň se zrcadlem nebo velké zrcadlo na zdi. Podle Feng Shui tento bytový doplněk zvýší a zlepší energii v celém domě. Zajistí vám také hojnost a štěstí. Ale pozor, zrcadlo by nemělo být naproti vchodu, aby energie neodcházela z bytu ven.

Předsíňová stěna Denver

Barva zdí a stropu

V tomto případě platí stejné pravidlo jako při výběru podlahy. Světlé barvy a jemné vzory jsou žádoucím doplňkem každé malé předsíně. Zdi a strop vymalujte tlumenými odstíny bílé nebo béžové. Vyhněte se tmavým barvám. Místnost by působila jako kobka. Pokud zvolíte tmavý strop a světlé stěny, předsíň bude vypadat jako úzký tunel. Co když už je chodba vymalovaná křiklavou nebo tmavou barvou? Je to jednoduché. Vymalujte ji znovu, tentokrát správně. Toto řešení je levné a také rychlé.

Přirozené světlo a osvětlení

Máte v předsíni okno nebo prosklenou stěnu do obývacího pokoje? Skvělé! Denní světlo místnost krásně rozzáří a předsíň bude vypadat velmi originálně. V paneláku okno v předsíni asi nevykouzlíte, ale nebojte. I tak můžete do tmavé místnosti dostat maximum světla. Jak? Vemte si na pomoc správné osvětlení. Kombinujte různé typy žárovek, bodové osvětlení nebo lampičky. Právě lampička se perfektně hodí například nad zrcadlo. Tlumenější světlo využijete při noční cestě do koupelny. Výrazné osvětlení vám usnadní oblékání při odchodu z bytu.

Nábytek do předsíně

Nyní se dostáváme k úložnému prostoru. Předsíňový nábytek je v malé chodbě velmi důležitý. Schováte do něj veškeré oblečení, boty i sezónní věci.

Předsíňové sestavy

Pokud se vám do chodby vejde předsíňová sestava, máte vyhráno. Toto řešení je velmi praktické a elegantní. Celá předsíň je zařízená v jednom stylu a najdete zde vše, co potřebujete. Skříň, botník, věšák i komodu. Dumáte, jak správně vybrat nábytek do předsíně? Všechny odpovědi na nejčastější otázky najdete v našem článku Rady a tipy pro výběr předsíňové sestavy.

Předsíňová sestava Bloom

Předsíňové stěny

Předsíňové stěny jsou skvělým řešením pro malé chodby. Jejich součástí je věšák na bundy, malý botník a prostor na sezení nebo odkládání tašky. Najdete tu třeba také háček na klíče nebo šuplíky na drobnosti. Vše máte krásně při sobě a věci se vám neválí po celé místnosti.

Předsíňová stěna Alfa

Botníky

Rozházené boty po celé chodbě rozhodně nepůsobí pěkným dojmem. Předsíň je první místnost v bytě, kterou návštěva vidí. Zařiďte si tuto místnost tak, aby reprezentovala váš životní styl a zvyklosti. A mezi ně rozhodně nepořádek a špína nepatří, souhlasíte? Botník je levným a praktickým řešením, jak mít všechny páry bot pohromadě. Vyberte si z otevíracích skříněk, výklopných botníků nebo poliček. Do malé předsíně se hodí botník vysoký a úzký. Inspiraci, jak vybrat vhodný úložný prostor, najdete v našem článku Vybíráme botník.

Předsíňová sestava s botníkem Domino

Věšáky

Pokud se vám do předsíně nevejde úložná šatní skříň, vybavte místnost alespoň věšákem se zrcadlem. Nezapomeňte, že čím větší máte rodinu, tím více háčků na věšáku potřebujete. Do malé předsíně volte věšák nástěnný. Volně stojící by jen zbytečně zabíral místo.

Dřevěný věšák Vanda