Velký průvodce zařizováním interiéru: tipy, jak zařídit jednotlivé místnosti

26.01.2022

Zařizujete si nový byt nebo plánujete rekonstrukci? Pak se vám určitě bude hodit pár tipů, jak na to. Sepsali jsme pro vás praktického průvodce, který vám pomůže vykouzlit útulný a krásný domov. 

Jak zařídit pokoj pro teenagera

Pokoje našich ratolestí by měly být jejich útočištěm. Místem, kde mohou vyjádřit své myšlenky a pocity. Zároveň potřebují mít svůj kout, kam se schovají před světem dospělých. Co vše se dozvíte v našem článku Jak zařídit pokoj pro teenagera, aby byl cool? Poradíme vám, jakou barvu vybrat při malování místnosti, proč by měl býtpracovní stůl multifunkční nebo jaké doplňky udělají radost dívkám a jaké se hodí spíše do klučičího pokoje. 

Jak zařídit  úzkou chodbu nebo předsíň

Předsíň bývá nejmenším prostorem v bytě. Nevadí to, pokud máte šatnu nebo velké úložné skříně v ložnici. Co když je ale chodba jediným místem, kam můžete uložit své oblečení a boty? Při zařizování věnujte pozornost barvě podlah, zdí i stropu. Na pomoc si pozvěte optický klam v podobě bílých odstínů a velkého zrcadla. Předsíňová sestava vám pomůže schovat veškeré oblečení a boty, které nechcete mít na očích. Další tipy s dozvíte v článku Jak zařídit úzkou chodbu nebo předsíň? Poradíme vám.

Jak zařídit obývací pokoj podle Feng Shui

Naše byty nás mohou podporovat a dodávat nám energii. Stačí jen vědět, jak jednotlivé místnosti zařídit a jaké zvolit barvy. Aby vám bylo v obývacím pokoji příjemně, neumisťujte pohovku zády ke dveřím, používejte přírodní materiály a harmonické barvy, ozdobte místnost pozitivními doplňky a často větrejte. Další inspiraci získáte v článku 7 tipů, jak zařídit obývací pokoj podle Feng Shui

Jak zařídit koupelnu 

Jak si zařídit koupelnu, aby vám v ní nic nechybělo? Na prvním místě je kvalita materiálu. Obklady, dlažby a koupelnový nábytek tvoří duši celé místnosti. Velikost dlaždic opticky místnost zvětší nebo zmenší. Jejich výběr proto nepodceňte. Pozornost věnujte také barvám koupelnového nábytku a doplňkům. Dřevo působí útulně, lesklé materiály jsou vhodné do moderní koupelny a příjemnou atmosféru vykouzlí květiny nebo svíčky.

Jak zařídit koupelnu

Jak zařídit byt v boho-scandi stylu

Boho styl symbolizuje tvůrčí svobodu, nespoutanost, volnost a nezávislost. Přívlastek scandi přináší do boho stylu minimalismus a vzdušnost severských zemí. Boho styl je plný barev, skandinávský styl je naopak jednoduchý a minimalistický. Náramně k sobě pasují! Při zařizování se inspirujte našimi tipy v článku Jak zařídit byt v boho-scandi stylu? Vsaďte na minimalismus.

Jak zařídit útulnou ložnici

Při rekonstrukci bytu berte ložnici jako prioritu. Po náročném pracovním dni se totiž večer nejvíce těšíme do postele. Během noci si odpočineme a nasbíráme síly na nový den. Jak si vytvoříme oázu klidu a zajistíme sladké sny? Kromě kvalitní postele budeme potřebovat dobrý rošt a prodyšnou matraci. Důležitou roli hraje také povlečení, závěsy a doplňky. Při zařizování vaší vysněné ložnice se inspirujte v článku 5 pravidel, jak zařídit útulnou ložnici.

Jak zařídit malou ložnici

Ideální velikost ložnice by měla být alespoň 12 m². Nemůžete si takový přepych dovolit? Nezoufejte. Máme pro vás řešení, jak prakticky zařídíte i tu nejmenší místnost. Najdete ho v článku 7 tipů, jak prakticky a útulně zařídit malou ložnici. Dozvíte se například, že srdcem každé ložnice je postel. Prozradíme, že ložnicové sestavy nabízí spoustu úložného prostoru a doporučíme vám optický trik se zrcadlem. 

Jak zařídit předsíň, aby udělala dojem

Chcete, aby se u nás přátelé a známí na návštěvě cítili dobře. Jak toho dosáhnete? Prvním místem, které vidí každá návštěva, je předsíň. Díky vizuálu předsíně si návštěva udělá představu o tom, jak bude vypadat i zbytek našeho bytu či domu. Předsíň také určuje, jak příjemně se bude v bytě návštěva cítit. Její zařizování proto nepodceňte. Praktické tipy najdete v článku Jak zařídit předsíň, aby udělala dojem.

Jak zařídit domácí kancelář

Pracujete z domova? Pokud právě souhlasně přikyvuje hlavou, tak určitě potřebujte domácí kancelář. Jak si zařídíte home office, abyste se zde dokázali soustředit a aby vám práce šla od ruky? Vyberte si vhodný nábytek, praktický pracovní stůl a židli. Nezapomeňte také na správné osvětlení a doplňky. Spoustu praktických tipů najdete v článku Jak zařídit domácí kancelář? Práce z domova pohodlně.

Jak zařídit ložnici v podkroví

V nevyužitém podkroví často najdete další životní prostor bez nutnosti navyšovat patra domu. Místnosti v podkroví však mají svá specifika. Zkosené stěny vám neumožní využít celou podlahovou plochu. Trámy uprostřed místnosti jsou romantické, ale nepraktické co se týká úložných prostor. Přečtěte si článek ​​Jak zařídit ložnici v podkroví? S nábytkem se musí opatrně a zjistěte, na co si dát při zařizování pozor.

Jak zařídit dětský pokoj

Dětský pokoj v sobě schovává tři pokoje v jednom: pracovnu, ložnici a hernu. Základem je kvalitní dětská postel, klidné místo ke studiu a dostatek úložného prostoru. Pro malé děti je velmi důležitý hrací koutek a pro teenagery vybudujte relaxační zónu. V článku Jak zařídit dětský pokoj? Rozdělte ho na 3 zóny se dozvíte, na co byste při zařizování místnosti neměli zapomenout.